• Súťaž ÚSVIT - Cena za študentský dizajn 2022

• V celoslovenskom kole súťaže škôl umeleckého priemyslu "ÚSVIT - Cena za študentský dizajn 2022" organizovanej ŠUP Prešov získala Škola umeleckého priemyslu Ladislava Bielika v Leviciach ocenenie a čestné uznanie. V kategórii 4. Reklama a animácia získalo video "Chrániš svoje dieťa?" od kolektívu študentov Čestné uznanie ÚSVIT a v rámci mimoriadnych ocenení získala Viktória Jenisová z I.FOR Cenu organizátora ÚSVIT 2022 za svoju umeleckú prácu Profil.

Srdečne blahoželáme!!!

• START21ART - ocenená žiačka školy

• NADÁCIA KUBIKUM vyhlásila 1.ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže určenej pre vybraných študentov štvrtých ročníkov škôl umeleckého priemyslu pod názvom START21ART. Cieľom súťaže bolo podporiť mladé umenie a umelecké vzdelávanie.  Naša štvrtáčka študijného odboru fotografický dizajn Karin Frajková bola zaradená medzi 21 výhercov a  bude odmenená finančnou výhrou 210 EUR, tak isto ako aj jej  pedagóg, pod vedením ktorého prácu vytvorila. Ocenená práca poputuje na dražbu, kde autorka ďalej získava 21 percent z predajnej ceny.

Srdečne Karin gratulujeme!!!

• Absolvent školy  vystavuje svoje umelecké diela v nemeckom Offenburgu
          • Absolvent školy vystavuje svoje umelecké diela v nemeckom Offenburgu

• Dostali sme úžasnú správu od nášho bývalého žiaka a úspešného absolventa:

"Mladý Slovák, rodený Levičan, talentovaný umelec Ľudovít Školník, ktorý študoval v Škole umeleckého priemyslu Ladislava Bielika v Leviciach a už niekoľkokrát v meste Levice vystavoval svoje obrazy , dostal niekoľko ocenení z Erasmus projektov a súťaže Výtvarné spektrum, reprezentuje svoju krajinu, svoje mesto, svoju bývalú strednú školu ŠUP Ladislava Bielika Levice a svojich bývalých zamestnávateľov

Vám s radosťou oznamuje,

že v dňoch 06.05.2022 medzi 16 – 19 hod., 07.05.2022 medzi 14 – 19 hod. a 08.05.2022 medzi 11 – 16 hod.

si môžete vychutnať fantastický výhľad na celé mesto Offenburg v Nemecku na najvyššom poschodí výškovej budovy firmy Opel a zároveň tu môžete vo výstavnej sieni zažiť nádhernú umeleckú výstavu, ktorá je orámovaná krásnym výhľadom a kde sú vystavené diela niekoľkých umelcov a viacero umeleckých techník: akvarely od Gerda Deckera, olejomaľby, sochy a grafiky od priateľov umelcov Ana Ludovica Farias Paredes, Dean Grace, Martina Neumaier, Gabi Graf a Ľudovít Školník.

Výstava sa nachádza vo výškovej budove Opel, Offenburg, Freiburger Strasse  na 8. poschodí."

Veľmi sa z úspechov nášho absolventa Ľudka Školníka tešíme, sme naňho hrdí a prajeme mu ešte veľa umeleckej tvorivosti a úspešných výstav.

• Víťazka fotosúťaže z našej školy

• Nový Tekov, miesto, ktoré mám rád ...

Tak znie názov lokálnej fotosúťaže pre Novotekovčanov.

Víťazkou súťaže sa stala naša žiačka Erika Hengeričová z III.FOP triedy, ktorá rada fotografuje to, čo už nám ostatným uniká.

Srdečne gratulujeme!!!

• Krajské kolo Stredoškolskej odbornej činnosti

• Krajského kola Stredoškolskej odbornej činnosti sa dňa 30.3.2022 zúčastnili 3 študentky našej školy. V kategórii 16 Teória kultúry, umenie, umelecká, odevná tvorba súťažili dve odborné práce, z ktorých Anna Böcskeiová z III.GRV získala 2. miesto s prácou Anjeli v umení a Michaela Machalíková a
            Miriama Kocáková
             z II.GPV 4. miesto prácou Pohľad do vnútra.

Všetkým srdečne blahoželáme a Anne Böcskeiovej držíme palce na celoslovenskom kole SOČ.

• Výtvarné spektrum 2022

• S radosťou zverejňujeme výsledky regionálneho kola celoštátnej postupovej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby VÝTVARNÉ SPEKTRUM, kde sú ocenení žiaci a pedagógovia Školy umeleckého priemyslu Ladislava Bielika v Leviciach.

1.SKUPINA: AUTORI OD 15 DO 25 ROKOV

A.kategória – maľba

ocenenie: Viktória Kristína Gregorová, Timea Žemberyová

B.kategória – kresba a grafika

ocenenie: Jakub Berkula, Anna Bölcskeiová, Daniela Pišáková

C.kategória – plastika

ocenenie: Liana Kóšová, Zuzana Kopjarová, Márk Mészáros

2.SKUPINA: AUTORI NAD 26 ROKOV

A.kategória – maľba

ocenenie: Denisa Bátovská Huňady

čestné uznanie: Miriam Beláková Bereková

3. SKUPINA: BEZ ROZLÍŠENIA VEKU

E. kategória - digitálna tvorba

ocenenie: Mária Hrušková

F. kategória - experiment

ocenenie: Zuzana Paláriková

Všetký žiakom a pedagógom srdečne gratulujeme!!!

• VISUAL ART 2022 - AMFO a Cineama

• S radosťou oznamujeme výsledky regionálneho kola súťaží AMFO a Cineama, ktoré sú úspechom aj našich žiakov. V regionálnom kole 50. ročníka celoštátnej postupovej súťaže a výstavy amatérskej fotografickej tvorba AMFO získali ocenenia v kategóriách A - čiernobiela fotografia, B - farebná fotografia:

I. veková skupina - do 15 rokov, A

ocenenie: Viktória Jenisová, Veronika Vargová

I. veková skupina - do 15 rokov, B

ocenenie: Viktória Jenisová

II. veková skupina - od 15 do 25 rokov, A

ocenenie: Simona Šumerajová, Martin Imrich, Nikolas Kralina

II. veková skupina - od 15 do 25 rokov, B

ocenenie: Larisa Ľachká, Martina Stonavská, Lucia Bédiová

čestné uznanie: Qiaoli Ye, Martin Imrich

C kategria, cykly a seriály:

ocenenie: Zuzana Chovanová

čestné uznanie: Karin Frajková

D kategória, experiment

ocenenie: Nikolas Kralina, Sarah Breznayová

Výsledky regionálneho kola celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky amatérskej filmovej tvorby Cineama:

II. kategória - od 16 do 21 rokov, experiment a videoklip

ocenenie: Laura Sváková, Karin Frajková, Bronislava Trcková, Edita Tricková

V III. vekovej skupine autori nad 21 rokov získal ocenenie film Dávida Hudeca a Borisa Belániho, ktorí sú spojení s našou školou ako bývalý absolvent a súčasný pedagóg

Všetkým oceneným žiakom a pedagógom srdečne gratulujeme!!!